Menu Close

,,Užgavėnių” šventė darželyje

,,Užgavėnės” – išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė.
             Nuo seno ,,Užgavėnės” švenčiamos triukšmingai, linksmai, nes tikėta, kad, jei ,,Gavėnia” bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai atėjus vasarai nieko nestigs.
         Vasario 21 d. Kauno lopšelio-darželio“Pušaitė“ ugdytiniai rinkosi įstaigos kieme,  kur supažino su „Užgavėnių“ kaukių įvairove, veikėjų simboliais: ,,Lašininiu”, ,,Kanapiniu”, ,,More”, ,,Čigonais”, ,,Žydais”, ,,Giltine” ir kt., o svarbiausia – ,,Užgavėnių” šventės pagrindiniais patiekalais – pačiais skaniausiais blynais.
      Persirengę įvairiais personažais, užsidėję pačių gamintas kaukes, ugdytiniai išgužėjo į kiemą atsisveikinti su šaltu oru, išvyti žiemą iš kiemo: ,,Lašininis” ir ,,Kanapinis” ragino susirinkusiuosius linksmintis, šokti, dainuoti, pokštauti, žaisti įvairius žaidimus. Šventės metu neapsieita ir be varžytuvių – virvės traukimo. Vaikų padedami ,,Lašininis” su ,,Kanapiniu” rungėsi tarpusavyje tol, kol ,,Kanapinis” tapo nugalėtoju.
    Šventės kulminacija –„Blogų darbų“ deginimas, kurio metu atsikratėme negerų poelgių, pykčio, pavydo, patyčių, ir viso, kas bloga.
 
Skip to content