2020-04-29 Tarptautinė triukšmo prevencijos diena. Šiandieninis žmogus į garsų pasaulį patenka vos atsibudęs – dažniausiai nuo žadintuvo skleidžiamo triukšmo. Už lango – foninis miesto, dažniausiai transporto keliamas triukšmas. Bent pusę dienos kambaryje ar ausyse (per ausinukus) groja muzika, pusę vakaro „kalba“ ar „groja“ televizorius, triukšmauja kaimynai ar gretimame name įsikūrę linksmybių mėgėjai. O kur dar ventiliatorių, kondicionierių ir kitų gamybinių įrenginių monotoniškas zirzimas, gaudimas ir kiti nuolatiniai civilizuoto pasaulio palydovai?!
Kokios triukšmo pasekmės ir kaip nuo jo apsisaugoti aiškinosi „Zuikučių“ ir „Drugelių“ grupių vaikai. Vaikai klausėsi triukšmingos muzikos ir ramių gamtos garsų, patys kūrė triukšmą ir tylą.
Žaidė žaidimus ir kūrė darbelius apie tylą ir triukšmą. Mykolas su sese kūrė savo triukšmadarę. Eglutei ir tėtis padėjo.
Visgi nereikėtų pamiršti, kad sušvelninti triukšmo poveikį savo sveikatai galime ir patys. Triukšmą galima užmaskuoti natūraliais gamtos garsais: medžių šnarėjimu ar paukščių balsais jūsų pasodintame sode ar gyvatvorėje. Mėgstama muzika (klausoma negarsiai) jūsų namuose tai pat turėtų atitraukti dėmesį nuo erzinančio aplinkos triukšmo ir sukelti teigiamas emocijas bei nuotaiką.