Saulučių gr.ugdytinių edukacinė gamtamokslinė išvyka – ekspedicija „Mažojo gamtininko nuotykiai ir atradimai“ į Dubravos rezervatinę apyrubę.
Tyrinėdami aplinką maži vaikai patiria pažinimo džiaugsmą ir pasitenkinimą, kurį teikia ieškojimai, atradimai, problemų sprendimas. Vaikai iš prigimties yra tyrinėtojai, todėl ši išvyka sukėlė itin daug džiugių emocijų ir naujų atradimų.
Ekspedicija prasidėjo nuo pelkės. Vos įžengę į mišką ir nusileidę laipteliais žemyn, vaikai išvydo penkiasdešimt metų žmogaus rankų nepaliestą mišką ir nuostabaus grožio aukštapelkę. Keliaudami beveik 2 km ilgio pažintiniu taku su informacinėmis lentelėmis stebėjo ir tyrinėjo aplinką, skaičiavo medžius, klausėsi paukščių garsų. Stebėdami pelkę vaikai aiškinosi kokie augalai čia auga, kėlė klausimus, spėliojo kokių gyvūnų galime sutikti. Net šiurpuliukai nubėgo paminėjus gyvates, todėl itin atsargiai įveikė kelią iki miško. O čia didžiausią įspūdį kūrė netvarkomi sausuoliai – vaikai stebėjo kaip išvirtusius senus medžius nukloja kempinės, samanos, vabaliukų išgraužti „raštai“. Tako pabaigoje nustebino ir medžių dydis. Sužinojo, kad kai kurių iš jų amžius siekia net 150 metų, o aukščiausia ošianti pušis – net 38 metrų.
Veikdami gamtoje vaikai mokėsi suprasti supančią aplinką, ugdėsi tvarios mąstysenos įgūdžius, įgijo naujų potyrių, patenkino savo smalsumą ir atradimo jausmą.