Menu Close

Vaikų vasaros sveikatingumo stovykla – 2016

Tradiciškai, kiekvienais metais, birželio mėn. mūsų darželyje vyksta vaikų vasaros sveikatingumo stovykla, kurioje dalyvauja ne tik mūsų bendruomenė, bet ir socialiniai partneriai. Stovyklai pradėjome ruoštis iš anksto. Kūrėme plakatus, gaminome įspūdingo dydžio kirmėlę, kurią papuošėme pačių vaikų ir pedagogų kūrybiniais darbeliais, mokėmės skanduotes.

Pirmoji diena – „Vasaros džiaugsmų dienelė“
Susirinkę didžiulėje aikštėje įnešėme savo darželio vėliavą, skambėjo darželio himnas, pačių vaikų ir auklėtojų sukurtos skanduotės. Šventę vedė du žavūs ,,Saulės zuikučiai” ir ,,Ponia”, (auklėtojos Rita ir Violeta, bei meninio ugdymo pedagogė Janina) kurios pasiūlė vaikams daugybę linksmų ir smagių užduočių. Atlikus užduotis, visi vaikai gavo po paslaptingą užuominą, kur vaikams ieškoti pasislėpusių saldžiųjų prizų. Suradom ir skaniai pasivaišinom.
Smagumai tęsėsi, nes į svečius atvyko muzikinė grupė su pasirodymu „Linksma žiogo žvejonė“. Į pasirodymą atlikėjai įtraukė ir norinčius dalyvauti vaikus. Buvo labai linksma…
Po pietų  visi susirinko į įstaigos salę, kur vaikų laukė susitikimas su kūrybine muzikine pasaka „Išpuikusi lėlė“.

Antroji stovyklos diena – Olimpinė diena
Antradienio rytą šilti saulės spinduliai ir priešmokyklinio ugdymo pedagogės Jūratė ir Danguolė pakvietė visus vaikus į Olimpinę dieną. Į svečius, sportiškai nusiteikę, atvyko lopšelio–darželio „Vilnelė“ „Perliukų“ grupės ugdytiniai. Visos komandos prisistatė skanduodamos savo skanduotes. Skambant muzikos akordams pasimankštinome ir iškeliavome į užduočių trasą. Įveikus visas užduotis, vaikų ir pedagogų laukė malonūs siurprizai. „Perliukai“ į savo darželį iškeliavo su dovanomis ir gera nuotaika. pažadėję kitais metais vėl atvykti.
Po pietų vyko kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvavo ir  tėveliai.

Trečioji diena – išvykų diena
Visi visi – dideli ir maži, su kuprinėmis ant pečių sėdome į didžiulį autobusą ir išvykome į Kauno Santaką. Vykdami gėrėjomis Kauno vaizdais. Pasiekę Kauno pilį, susipažinom su jos istorija. Nemuno ir Neries santakoje gėrėjomis vaizdais, mėtėme akmenukus į vandenį. Didžiulėje pievoje žaidėm su atsivežtomis sporto priemonėmis. Pažaidę, paišdykavę sėdome prie vaišių stalo. Pasisotinę ir prisiminimui nusifotografavę, pilni įspūdžių, bei teigiamų emocijų, grįžome į darželį.
Po pietų vyko kūrybinės dirbtuvės ,,Jaunieji dizaineriai”.

Ketvirtoji diena – ,,Kalbos dienelė“
,,Pasakų, žaidimų ir vaikiškų emocijų karalystėje“
Visą šią dieną „gyvenome pasakose”. O pasakų personažais tapo auklėtojos Ilona, Lina ir psichologė Vida. Vaikai ,,žadino” ilgai miegančius drakonus. Visi kartu šoko „drakonų“ šokį. Keliaudami pasakų taku vaikai susitiko su ragana, kuri mokė juos raganiškų kerų ir kartu atliko raganiškus burtus. Apsilankę pas lėlę Lilę sekė muzikinę pasaką „Dėdė šaltis, kuris ieškojo vasaros“. Vaikai buvo pakerėti ir fėjos stebuklų. Paprastas vanduo virto spalvotomis burbulų versmėmis. Vaikai norėjo apsilankyti ponios Katės namuose, tačiau buvo nepriimti, nes ten  ,,Tin – tan lyliumai, degė Katės namai”. Vaikai puolė į pagalbą, gesino degančius Katės namus.
Ilgos kelionės metu, vaikai nepasiklydę pasakų labirintuos, patys kūrė „spalvų“ pasaką ir dalinosi patirtais įspūdžiais. 
Po pietų vėl tęsėsi nuotykiai Fėjų buveinėse.

Penktoji – „Sveikas ir Saugus – laimingas vaikas“.
Į svečius atvyko pievose, prie vandens ir miške gyvenantys: ,,Bitutė”, ,,Varlytė” ir,,Ežiukas” (auklėtojos Danutė R, Danutė V. ir Vilija). Jos nuotaikingai ir emocionaliai, vaikams papasakojo ir suvaidino situacijas apie slypinčius gamtoje pavojus.
Kaip saugiai elgtis kelyje, gatvėje, vaikus mokė ne tik Santakos policijos komisariato nepilnamečių reikalų specialistės, bet ir atvykęs policijos ir vaikų bičiulis – Amsis (auklėtoja Ilona).
Vaikų laukė ir parengtos smagios užduotys: ,,Skrydžiai balionu”, žaidimai su vandeniu, kūrybinės dirbtuvės ir kt. Su auklėtojų pagalba vaikai pasigamino didžiulę ,,kirmėlaitę” ir apjuosė visą darželį. Saugus pasivaikščiojimas su ,,kirmėlaite” aplink darželį suteikė vaikams daug daug emocijų.
Vaikų vasaros sveikatingumo stovykla baigėsi, tačiau vasara dar tik prasidėjo… Laukia dar daug potyrių, daug įspūdžių.
Dėkojame visai įstaigos bendruomenei, ypatingai vaikų tėveliams, už pagalbą organizuojant vaikų vasaros sveikatingumo stovyklą.
Dėkojame visiems dalyvavusiems renginiuose:
lopšelio-darželio „Vilnelė“ vaikams ir auklėtojoms.
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už glaudų bendradarbiavimą – atminimo dovanėles.
Santakos policijos komisariato nepilnamečių reikalų specialistei Daivai Stravinskienei.
AB „Pieno žvaigždės“ – už saldžias vaišes.
Tik Jūsų visų dėka vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, džiaugsmo, vaikiškų šypsenų, malonių vaikiškų potyrių.
Gražios, turiningos ir saugios vasaros!
Įspūdžiais pasidalino direktorės pavaduotoja ugdymui Aldona Muižininkienė

Vaikų vasaros stovyklos akimirkos

 

Skip to content