Menu Close

SVEIKATIADA „400 g. daržovių ir vaisių kasdien!”

Ūkininkai išsigandę pirmųjų šalnų, rudens darbams darže, sode atlikti suorganizavo rudeninę talką. Talkininkai kibo į ūkio darbus, jie rovė, kasė, skynė, rūšiavo, sandėliavo, svėrė, pakavo daržoves, vaisius, javų sandėlyje valė javus.

Vaikai žaisdami lauko erdvėse, patirdami bendrystės jausmą, būdami aktyvūs  su dideliu užsidegimu ir entuziazmu atliko visas užduotis. Jie patyrė ne tik atradimo džiaugsmą, bet pasitelkę įvairius pojūčius atskleidė sau daržovių ir vaisių savitumus. Per žaidybinę patirtinę-praktinę veiklą vaikai plėtojo ir turtino savo žinias apie daržoves ir vaisius jų naudą ir svarbą žmogaus sveikatai, stiprino bendravimo ir bendradarbiavimo ryšį džiaugėsi savo ir draugų darbo rezultatais.

Morka daržo ponia“. Sveikuolių morkų pyragas. Maisto gaminimas vaikams patinkanti ir naudinga veikla. Šios veiklos metu vyko tikra pažintis su mokslu: diskutavome apie morkų naudą žmogaus sveikatai, mokėmės skaityti receptų schemas, sverti, skaičiuoti morkas, o kiek rankų darbo ir pastangų reikėjo jas nuplauti, nuskusti, supjaustyti, sutarkuoti, susipažino su kt. maisto produktais bei maisto gaminimo būdais. Vaikus rezultatas džiugino, jie su nekantrumu laukė, kada pyragas pravės ir galės ragauti. Džiaugėsi, didžiavosi apie tai pasakodami savo tėveliams.

Skip to content