Menu Close

“Keliauk kartu, pakviesk draugų. Pažink gimtąjį miestą pėsčiomis”! Pažintinė-edukacinė išvyka į Kauno pilį

“Keliauk kartu, pakviesk draugų. Pažink gimtąjį miestą pėsčiomis”!
            Pažintinės-edukacinės išvykos, pažįstant miesto istorinius, architektūrinius, kitus obejektus – tai patraukli priemonė ugdanti vaikams tautinio tapatumo, patriotiškumo ir pilietiškumo jausmą. Jų metu vaikai patiria nepamirštamus potyrius, virstančius tautinio pažinimo šaltiniu – tai žingsnis link patriotizmo.
       Praverti paslaptingas , sunkias pilies duris įstengė tik būrelis draugiškai susikibusių vaikų. Įėjus į pilies vidų vaikus apgaubė paslaptis. Leidžiantis paslaptingais stačiais laiptais į požemį, kai kam reikėjo išgyventi ir baimės jausmą. Požemio patalpoje, kurioje buvo įkuriami kalėjimai vaikai sužinojo, kaip buvo baudžiami ir kalinami ” blogiečiai”. Inovatyvus riteris pasisveikino su vaikais ir pristatė senovinius ginklus. Edukatorius papasakojo” Saulučių” grupės vaikams trumpą Kauno pilies istoriją.
       Užkopus į antrąjį aukštą vaikai apžiūrėjo teisėjų rūbus, tačiau juos labiau sudomino patiestas meškos kailis. Kilo klausimas ar ji tikra, ar netikra? Išsiaiškinome. Kitame aukšte vaikai apžiūrėjo koklius, senovinius molinius indus. Užkopę į bokštą pasigrožėjo jo įspūdingu skliautu, ėmėsi darbo. Molio gabalėlis vaikų rankose tapo medaliu su pilies bokšto atvaizdu. Vaikai dirbo susikaupę.
          Efektyviai liko laiko pasižvalgyti ir apie pilies prieigas: pabėgioti šalia pilies esančiose kalvelėse, pasigrožėti  pirmaisiais bundančios gamtos vaizdais- pievose žydinčiais krokais.
Skip to content