Išvažiuojamoji edukacija ” Kas padėjo kiaušinį”!!!!
Šiandiena pas „Paukštelių“ gr. vaikus svečiavosi Lietuvos zoologijos sodo išvažiuojamoji edukacija „Kas padėjo kiaušinį?“, kurios metu ugdytiniai sužinojo, kad kiaušinių dydis būna labai įvairus ir priklauso nuo paukščio rūšies.
Didžiausius kiaušinius tarp dabar gyvenančių paukščių deda strutis, kuris yra 2000 kartų didesnis nei kolibrio kiaušinis. Stručio kiaušinis yra apie 180 mm pločio ir 140 mm aukščio bei sveria apie 1,2 kilogramo. Kolibrio kiaušinis yra 13 mm ilgio ir 8 mm pločio ir sveria apie pusę gramo. Išnykusio milžiniško paukščio epiornio kiaušiniai buvo 7 kartus didesni nei stručio. Net ir vienodo dydžio paukščių kiaušiniai neretai būna nevienodo didumo.
Roplių kiaušiniai yra dideli, turi daug trynio, kuriuo maitinasi gemalas, kol išsivysto gyvybingas jauniklis, galintis išgyventi sausumoje be tėvų priežiūros. Kiaušiniai dažniausiai vystosi užkasti į žemę, o suaugę gyvūnai juos saugo retais atvejais. Kiaušinis padengtas dangalais, kurie saugo nuo džiuvimo ir mechaninio sužalojimo. Driežų ir gyvačių kiaušinio dangalas būną pergamentinis, o vėžlių ir krokodilų – sukalkėja ir tampa kevalu. Ir dar daug įdomaus.
Ačiū edukatoriui už įdomią, linksmą edukaciją, kuri ugdytinius labai sudomino!
Mokytojos Rasa Dambrauskienė, Danutė Vainilavičienė.