Menu Close

Ugdymo aplinka

Ugdymo aplinkos ir vaiko sąveikos santykis labai svarbus, tenkinant prigimtinius, kultūrinius, socialinius ir pažintinius poreikius. Darželyje kuriame saugią, funkcionalią aplinką, skatinančią, žadinančią ir aktyvinančią pačių vaikų "mokymąsi". Grupėse gausu standartizuotų ir originalių, pačių auklėtojų gamintų priemonių visoms vaiko kompetencijoms, kūrybiškumui ugdyti ir plėtoti. Priemonės išdėstytos vaikams matomose ir prieinamose vietose.

ugdymo_aplinka1

Grupių aplinkos suskirstymas į atskirus veiklos kampelius vaikų grupelėms ir individualiai veiklai, padeda auklėtojoms realizuoti ugdymo turinį. Grupėse pakanka vietos žaidybinei, judriai, kūrybinei ir ramiai veiklai.

ugdymo_aplinka2

Šviesos stalas, smėlio staliukai – tai aplinka, kurioje vaikai naudodami natūralias, gamtines ir kitas įvairias medžiagas, kurdami menines kompozicijas gali įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus, tyrinėti ir eksperimentuoti.

ugdymo_aplinka3

Seklytėlė – tai išskirtinė mūsų įstaigos aplinka, tarsi "mini muziejus", kurioje sukaupta daug senovinių rakandų, darbo įrankių su aprašais, tai mėgstama vaikų erdvė, kurioje vyksta edukacinės veiklos, padedančios tenkinti vaikų smalsumą, pažintinius poreikius ir padedančios ugdyti etnokultūros pradmenis.

ugdymo_aplinka4

Racionaliai išnaudojamos ir koridoriaus erdvės. Eksponuojami organizuojamų ugdytinių ir jų tėvelių parodėlių kūrybiniai darbeliai, sienas puošia vaikų darbeliai, gausybė stendų, kuriuose atsispindi edukacinė ugdomoji veikla.

ugdymo_aplinka5 ugdymo_aplinka6

Vaikai savo judėjimo, fiziniams poreikiams tenkinti, taisyklingos laikysenos, plokščiapėdystės problemoms spręsti ir taip linksmai, aktyviai žaisti dvejose grupėse turi  dideles judėjimo erdves.

ugdymo_aplinka7

Priešmokyklinės "Zuikių" grupės rūbinėje  įrengtas žaidimų stalas, kur vaikas gali išreikšti save kurdamas, žaisdamas.

ugdymo_aplinka8

Įrengtos erdvės teikia daugiau galimybių rinktis vietą žaidimams ir atsiriboti nuo kitų, kai to norisi, vaikai mažiau trukdo vieni kitiems.

ugdymo_aplinka9

Grupių veikla pagrįsta sveikos gyvensenos ir saugaus eismo įgūdžių formavimu. Grupių aplinkose gausu priemonių, skirtų aktyviam judėjimui ir mankštai.

ugdymo_aplinka10

Judėjimas padeda vaikams vystytis, todėl ugdant ir lavinant mažųjų judėjimo įgūdžius salėje, gausu priemonių, įrengimų judėjimo poreikiui tenkinti, leidžia rasti kitokią erdvę bendravimui, savo žaidimų kūrimui…

ugdymo_aplinka11 ugdymo_aplinka12

 

Skip to content