Menu Close

Spalvų-kvapų paveikslas

STEAM veikla „Spalvų-kvapų paveikslas“ (2023-05-10)

 

Pavasarį gamta mums dovanoja spalvas, kvapus.  Gamta – tai puiki edukacinė erdvė vaikui  gamtamokslinei  ir kūrybinei veiklai, žadinant norą pažinti, tyrinėti ir kurti.

Vaikai sužavėti  gamtos spalvomis ir kvapais pasinėrė į  savaiminį patirtinį ugdymąsi. Vaikščiodami, bėgiodami  netoliese darželio esančio parko takeliais ne tik grožėjosi žydinčių augalų žiedais, bet aiškinosi jų pavadinimus, tyrinėjo pojūčiais. Kadangi vaikai norėjo įgyvendinti savo idėją – sukurti  spalvų ir kvapų paveikslą, turėjo gerų paskatų, tai galėjo skinti augalų žiedus, lapus. Prisirinkę gamtinės medžiagos pasinėrė į kūrybos procesą. Kūrė „Spalvų-kvapų“ paveikslus.  Kūrybinio proceso metu vaikai  apžiūrėdami, aptardami augalų spalvas, formas, dydį, kuriamuose paveiksluose juos dėstydami tam tikra seka lavino skaičiavimo, gilino formų pažinimo ir erdvinio orientavimosi įgūdžius ir gebėjimus.

Šios veiklos metu vaikai ugdydami aplinkos pažinimo, tyrinėjimo, kūrybinius gebėjimus, gamtamokslines-aplinkosaugines nuostatas, emociškai ir intuityviai pajautė santykį su gamta.

Mokytojos: Ilona Vilkaitė, Daiva Lileikienė „Saulučių“ gr. (5-6 m.)

 

Skip to content