Menu Close

Saldainių „Vaiduoklių“ tirpinimas

 

 

 

STEAM veikla Eksperimentas. Saldainių „Vaiduoklių“ tirpinimas 2023-10-26

Eksperimentas vaikams įdomus, patrauklus moksliniu metodu paremtas aplinkos pažinimo būdas.Eksperimentas. Zefyrinių saldainių „Vaiduoklių“ tirpinimas.Vaikai eksperimentui naudojo zefyrinius saldainius „Vaiduoklius“, 4 indelius, 4 skirtingus reagentus: šaltą, karštą vandenį, aliejų ir actą.

Tikslas – išsiaiškinti koks pokytis vyksta saldainius „Vaiduoklius“ užpylus skirtingu skysčiu: šaltu, karštu vandeniu, aliejumi, actu,  laiko tėkmėje po 15 min., 1val. ir 5 val.Vaikai atlikdami eksperimentą 4 indelius su zefyriniai saldainiais „Vaiduokliai“ užpylė šaltu, karštu vandeniu, aliejumi ir actu stebėjo vykstančius pokyčius ir bandė fiksuoti stebėjimo lape.

Vaikai tiriamosios veiklos metu spręsdami problemas, stebėdami ir analizuodami vykstančius pokyčius išsiaiškino, kad vyko tirpimo procesas,  kaip skysčiai paveikė saldainius „Vaiduoklius“, kuris iš jų paveikė stipriausiai.

Vaikai per patyriminę patirtį patirdami atradimo ir pažinimo džiaugsmą ugdėsi aplinkos pažinimo, tyrinėjimo, problemų sprendimo, mokėjimo mokytis gebėjimus.

Mokytojos: Ilona Vilkaitė, Daiva Lileikienė „Saulučių“ gr. (3m.)

 

Skip to content