Menu Close

Kaip atsiranda augalai

STEAM veikla “Kaip atsiranda augalai”

Pavasaris – gamtos pabudimo, garsų, spalvų bei pavasarinių darbų metas. “Saulučių“ grupės vaikai su nekantrumu laukdami pasirodant pirmųjų pavasario ženklų, pastebėjo, kad darželio kiemas jau džiugina pirmaisiais gėlyčių žiedais.

Vaikai nusprendė patys pabandyti užsiauginti augalus. Aptarėme kokios būtinos sąlygos augalų auginimui (vanduo, oras, žemė, šviesa). Susipažinome su pagrindiniais augalo organais (šaknimis, stiebu, lapais, žiedais, vaisiais, sėklomis). Tyrinėjome įvairias sėklas: ridikėlių, agurkų, pupų. Tuomet paruošėme mini „šiltnamius“. Žemę pakeitėme vata, kad matytume augimo procesus. Savo „šiltnamius“ įkurdinome ant lango, kur daug šviesos ir šilumos. Vieną „šiltnamį“ padėjome tamsioje patalpoje. Stebėjome, matavome, analizavome ir darėme išvadas, kas dygsta greičiausiai, o kas lėčiausiai. Lyginome šviesoje ir tamsoje augančias sėklytes. Darėme prielaidas kas galėjo turėti tam įtakos ir kodėl mūsų pupos neišleido nei šaknelės, nei lapelių.

Užsiimdami šia veikla lavino gebėjimą kurti prielaidas ir jas tikrinti, analizuoti, kritiškai mąstyti, ugdėsi bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, džiaugėsi rezultatu.

Mokytojos: Daiva Lileikienė, Ilona Vilkaitė „Saulučių“ gr.( 5-6m.)

Skip to content