Menu Close

Dirbtinis sniegas

STEAM veikla „Dirbtinis sniegas“ (2023-01-11)

Tyrinėjimas geriausias būdas suprasti.

Vaikai kasdien trokšta tyrinėti, atrasti ir pažinti pasaulį, būtent todėl „Saulučių“ grupės ugdytiniai nuolat eksperimentuoja. Ši žiema pašykštėjo sniego, o senį besmegenį nulipdyti norisi, tenka pasinerti į gamtos mokslus ir patiems gaminti dirbtinį sniegą.

 „Saulučių“ gr.  tyrinėtojai STEAM laboratorijoje  nusprendė pasigaminti dirbtinio sniego ir išsiaiškinti ar jų pagamintas sniegas pasižymės tokiomis savybėmis, kaip tikras sniegas. Vaikai sniego gaminimui naudojo du receptus: soda + plaukų kondicionierius, bulvių krakmolas + aliejus.

Šio eksperimento metu įsijungė keturi pojūčiai – rega, uoslė, lytėjimas ir klausa. Pirmiausia susipažinome, ištyrinėjome ir aptarėme  naudojamų medžiagų savybes. Po to sekė kitas etapas – mokėmės perskaityti sniego recepto instrukcijas. Įveikus šiuos žingsnius vyko tiriamoji – praktinė eksperimento dalis, pilstomos, matuojamos, maišomos medžiagos. Rezultatas vaikus nudžiugino – sukurtas sniegas lipo, kaip tikras.  Tačiau kitomis tikram sniegui būdingomis (šaltumo, tirpimo) savybėmis jis nepasižymėjo.

Pasigaminę sniegą vaikai pasinėrė į kūrybinį procesą jo metu buvo sukurtos sniego gėlės, seniai besmegeniai, sniego namai, sniego pilys su bokštais ir neįtikėtinos istorijos apie sniego žmones ir sniego požemiuose miegančias sniego pabaisas. 

„Saulučių“ gr. mokytojos: Ilona, Daiva

 

Skip to content