Menu Close

Tarptautinė triukšmo prevencijos diena „Kalba tyla“

       Paskutinį balandžio mėn. trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo prevencijos diena

       Kasdien mus supa daugybė garsų – vieni iš jų malonūs, kiti erzina. Triukšmas tapo nuolatiniu mūsų gyvenimo palydovu, stipriai kenkiančiu sveikatai.

     Šiandieninis žmogus į garsų pasaulį patenka vos atsibudęs – dažniausiai nuo žadintuvo skleidžiamo triukšmo. Už lango – foninis miesto, dažniausiai transporto keliamas triukšmas. Bent  pusę dienos kambaryje ar ausyse (per ausinukus) groja muzika, pusę vakaro „kalba“ ar „groja“ televizorius, triukšmauja kaimynai ar gretimame name įsikūrę linksmybių mėgėjai. O kur dar ventiliatorių, kondicionierių ir kitų gamybinių įrenginių monotoniškas zirzimas, gaudimas ir kiti nuolatiniai civilizuoto pasaulio palydovai?!

      Kokios triukšmo pasekmės ir kaip nuo jo apsisaugoti aiškinosi „Pušaitės“ lopšelio-darželio ugdytiniai. Vaikai klausė įvairių triukšmo šaltinių įrašų, turėjo galimybę pagal garsią muziką patys sukelti triukšmą ir šokti, triukšmauti, rėkti, o po to klausyti tylios ir ramios muzikos, paukščių garsų, upelio čiurlenimo, įsiklausyti į tylą ir palyginti su triukšmo garsais. Žaidė skaitmeninius žaidimus ir kūrė darbelius apie tylą ir triukšmą.

      Ką daryti norint išvengti neigiamo triukšmo poveikio? Tylos valandėlės žmogui yra būtinos, todėl rekomenduojama (rytais ir vakarais, prieš miegą) pabūti tyloje, pasiklausyti savo minčių, pačios tylos, savaitgaliais pasivaikščioti gamtoje ir išgirsti „natūralų triukšmą” – paukščių čiulbesį, upelio čiurlenimą, medžių šlamesį.

 

 

 

Skip to content