Menu Close

Sveika vaikystės vasara

Pirmoji diena. Vaikų vasaros sveikatingumo kūrybinės  stovyklos atidarymas. (Renginiai skirti tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti)

Pirmąją stovyklos dieną dangų temdė tamsūs debesys, gausus lietus sutrukdė išbėgti į darželio kiemą,  tad visos pramogos vyko grupėse, salėje.

Klausėmės vaikų ansamblio „Katrė“ koncerto, lankstėme lėktuvėlius, žaidėme su vėjo malūnėliais, pūtėme didžiulius burbulus, lankėme draugus kitose grupėse.

Po pietų švystelėjus saulutei, visi išėjome į darželio kiemą. Leidome į dangų įvairiaspalvius balionus su vaikiškais palinkėjimais, savo svajonėmis.

 

Antroji stovyklos diena – „Tarp dangaus ir žemės“

Vyko šventė nuostabi,

„tarp dangaus ir žemės“,

nes sulaukėme kaimynų,

mes iš draugiškos „Vilnelės“.

Plaukėm valtim, matėm kalnus!

Viliojo pelkė paslapčių

ir žydinti pieva gėlių.

Daug keliavę ir patyrę nuotykių puikių,

susėdom visi ant pievutės valgyti skanių ledų….

Antrosios vasaros sveikatingumo kūrybinės stovyklos dienelės „Tarp dangaus ir žemės“ metu vaikai patyrė daugybę gerų teigiamų emocijų… Netradicinės aplinkos ir priemonių  pritaikymas skatino vaikų poreikį judėti gamtoje, tarpusavyje bendrauti su atvykusiais vaikais iš darželio „Vilnelė“. Dienelę organizavusios (neformaliojo ugdymo mokytoja Raminta bei auklėtojos Danutė, Sigita ir Violeta) vaikams suteikė daug neišdildomų įspūdžių.

 

Trečioji diena – „Kamuoliukų dienelė“

Kamuoliuką aš turiu,

ir aukštai aukštai keliu,

paridenti jį galiu,

apsisukti rateliu…

 

Visi laukėme šios kamuoliukų dienelės. Deja, gamta išdaigininkė ir vėl neleido mums išeiti į darželio kiemą. Tad visi vaikučiai nešini kamuoliukais rinkosi į salę Juos pasitiko trys ,,linksmi spalvoti kamuoliukai“ (auklėtojos Vilija ir Danutė, meninio ugdymo pedagogė Janina). Vaikai su kamuoliukais darė nuotaikingą mankštą, rideno didelius kamuolius vieni kitiems, atliko kamuoliukų pasiūlytas įdomias, kūrybines užduotis. Kūrybinėse dirbtuvėse vaikų papuošti kamuoliukai keliavo į parodą salėje ,,Mano svajonių kamuolys“. Visų grupių vaikai gavo po dovanėlę – pripučiamą kamuolį.

 

Ketvirtoji diena- išvykų diena

Mes keliaujam, iškylaujam! Ir taip kasmet – jau trylikti metai, vaikų vasaros sveikatingumo stovyklos metu, vykstam iškylauti…

Šiemet vaikai vienbalsiai nubalsavo vėl vykti į Nemuno salą. Išvykos metu šėliojome: lakstėme po didžiulę pievą, ridenomės nuo kalnų, sportavome, žaidėme, stebėjom žydinčius augalus, ilsėjomės pievelėje, vaišinomės! Nors šiek tiek pavargę,  saulės nugairintais veidais,  tačiau pilni įspūdžių sugrįžome į darželį.

 

Penktoji diena – „Aitvarų“ diena

Lietus neišgąsdino „aitvarų dienos“ dalyvių. Džiugiai nusiteikę visi šoko „aitvarų ir vėjo“ šokį salėje. Išsidalinę „aitvarų“ žemėlapius leidosi į laukiančius nuotykius. Vaikai varžėsi kurio lėktuvėlis greitesnis, kas greičiau pralįs „aitvarų“ tuneliu, išmokys „paukštelį“ skristi, pagaus vėją, o svarbiausia – skraidančias nuotaikas. Taip pat vaikai kūrė savo aitvarus, kuriais puošė grupių  rūbinėles.

„Aitvarai“ ( auklėtojos Jūratė ir Danguolė), matydami, kaip vaikai stengiasi, kokie jie išmoningi ir draugiški, paliko vaikams dovanų- balionų. „Aitvarų dieną“ nuotaikingas „Tonikos“ koncertas nepaliko vaikų abejingų: jie smagiai lingavo, kartu dainavo ir imitavo judesius pagal dainelių žodžius.

Sako aitvarai lanko tik gerus žmones. Mūsų darželio vaikučius aitvarai dabar kiekvieną rytą pasitiks rūbinėlėse ir vakare išlydės linksmai mojuodami spalvingomis uodegėlėmis, o vaikučiai jiems – rankelėmis….

 

Šeštoji diena – „Piratų“ diena

Saulėtą paskutinę stovyklos dieną šaunioji piratų komanda, kuriai vadovavo auklėtojos Lina, Ilona ir meninio ugdymo pedagogė Jurgita kvietė vaikus prisijungti prie piratų flotilės. Vaikai entuziastingai prisijungė. Suformuota piratų flotilė su žemėlapiais rankose išplaukė į didžiuosius vandenis, nusiteikę patirti daug nuotykių, įveikiant tykančius išbandymus ir sunkumus, ieškant lobių. Plaukiojant vandenyne buvo patikrinta būsimų piratų: drąsa, veržlumas, sumanumas, smalsumas, ištvermė, vikrumas, nes jie turėjo vaikščioti lynu, remontuoti laivus, gelbėti skęstantį laivą, pasirūpinti maisto atsargomis. „Atvirame vandene“ buvo  patikrinta raumenų jėga, kovota su vandenyno aštuonkoju, maitinti rykliai. Visi vaikai įveikė sunkumus, surado lobį. Kaip įrodymą, kad tapo tikrais piratais, ateityje turinčiais teisę leistis į naujų nuotykių paieškas bei nepamirštamus piratiškus nuotykius, kiekviena grupė ir kiekvienas vaikas gavo po pirato diplomą. „Tikruosius piratus“ sveikino direktorė Irena, pavaduotoja ugdymui Aldona. Vaikai ir pedagogai buvo apdovanoti rėmėjų dovanomis.

Buvo puiki vaikų vasaros sveikatingumo stovyklos diena „Piratų šėlsmas“, nes paprašius vaikų įvertinti kas labiausiai patiko, buvo pasakyta – viskas….

Vaikų vasaros sveikatingumo kūrybinė stovykla jau eina į pabaigą. Belieka su vaikais prisiminti praėjusių dienelių įspūdžius, perteikti juos didžiuliame popieriaus lape tapant netradicinėmis priemonėmis, piešiant, dalijantis įspūdžiais ir laukti …kitų metų.

Kadangi vasara tik prasidėjo, vaikų dar laukia  daug malonių potyrių, vasaros malonumų darželyje.

Dėkojame visai įstaigos bendruomenei, ypatingai pedagogams, vaikų tėveliams už puikų stovyklos organizavimą.

Tariame nuoširdų ačiū nuolatiniams mūsų socialiniams partneriams:  Kauno miesto visuomenės sveikatos biurui už glaudų bendradarbiavimą –  atminimo dovanėles, vaišes UAB „ Laragis“, AB „Žemaitijos pienas“, Lietuvos sporto universitetui, doc. dr. Jūratei Požėrienei, UAB „Kauno ratai“ , lopšelio – darželio „Vilnelė“ vaikams ir pedagogėms.

Tik Jūsų visų dėka vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, džiaugsmo, vaikiškų potyrių ir šypsenų!

Gražios,  saulėtos ir saugios vasaros!

Įspūdžiais pasidalino direktorės pavaduotoja ugdymui Aldona

Skip to content