Menu Close

EDUKACINĖ PROGRAMA „PAŽINTIS SU NEREGIO PASAULIU“-pažintis su pasakų vaikams autore- edukatore Indre Gaskaite

EDUKACINĖ PROGRAMA „PAŽINTIS SU NEREGIO PASAULIU“
      Vasario 7 dieną mūsų darželyje svečiavosi Indrė Gaskaitė (Stankevičienė) – mama, pasakų vaikams autorė, pažinties su ,,Neregio pasauliu” edukatorė.
     Nuo kūdikystės turinti regos negalią ir pasaulį pažįstanti kitaip, autorė šiandien vaikučiams pristatė savo kurtą pasaką parašytą Brailio raštu.
    Edukacijos metu vaikai sužinojo, kas yra Brailio raštas, kiekvienas galėjo pabandyti spausdinti su Brailio rašto mašinėle.
   Ugdytiniai su dideliu smalsumu laukė ką perskaitis pasakų autorė ir kaip jiems pasisekė spausdinti su Brailio rašto mašinėle. Nors gavosi atskirų raidžių ir simbolių kratinys – tikras laiškas „marsiečiams“, tačiau vaikams buvo labai smalsu išbandyti savo jėgas ir pabandyti išmokti spausdinti su mašinėle.
   Taip pat vaikams buvo pristatytos priemonės, kurias naudojantis yra palengvinamas neregio gyvenimas, tai -kalbantis telefonas, skaičiavimo mašinėlė, termometras, kalbantis spalvų detektorius. Buvo įdomu pamatyti monetų ir banknotų matuoklį, sužinoti kas tai yra baltoji lazdelė.
   Indrė Gaskaitė yra išleidusi 4 pasakų CD diskus: „Per pasakų dangų“, „Kas namelio širdyje?“ ir „Ištiesk ranką pasakai“, ,,Į pasakų slėnį’’. Tai -pasakos apie kasdieninius troškimus ir džiaugsmą, o kai jie išsipildo, apie ieškojimą ir atradimą, apie tai, kaip mes vieni kitus matome tik akimis, tačiau neregime širdimi. Pasakose puikiai atskleistos žmogiškosios vertybės, o mažieji skatytojai gali susipažinti su daugybe instrumentų – pasakas puošia: smuiko, fleitos, klarneto, akordeono, arfos, perkusijos, violončelės, gitaros, kanklių, sintezatoriaus muzika. Taip pat klausytojai išgirsta garsus, kurių paprastai negirdi arba visai neklauso: lašiuko kritimą, vėjo pūtimą, vorų ėjimą ir dar daug kitų.
  Žmonės su regos negalia yra tokie pat kaip visi – mylintys ir trokštantys būti mylimi, pilni vilčių ir svajonių.
  Pasidalino socialinė pedagogė Vesta Mitrulevičienė.
Skip to content